общественный деятель
президент фонда волонтеров Украины

У Рівному показали, як виходжують недоношених малюків

18 ноября 2014

Вперше у Рівному відсвяткували День недоношеної дитини. Так, до місця, де виходжують дітей із гранично малою вагою — відділення недоношених у Рівненській обласній дитячій лікарні — відзначити цю дату зі своїми рятівниками прийшли колишні породіллі. Тут щорічно лікується та виходжується понад 300 передчасно народжених дітей.

На захід прийшли також і маленькі пацієнти.

Серед малюків є й дітки, які народилися з вагою менше кілограма. Тож те, що колись здавалось неможливим, завдяки сучасним технологіям стало звичайною практикою.

Колишні пацієнти відділення недоношених Олександра та Домініканародились в один день з вагою менше 2 кг. Нині обидві гарно набирають вагу та розвиваються.

- Нашим дівчатам вже 6 місяців. Ми вдячні лікарям, які нас виходили, адже зараз ми повністю здоровенькі.- розповідають мами.

1, 8 річна Сніжана вже наздогнала своїх однолітків.

- Коли ми народились були зовсім маленькими. Я дуже переживала як ця дитина має вирости.- каже мама.- Втім, зараз ми вже наздогнали і навіть перегнали діток, які однакові з нами по віку.

Рівненські медики наголошують: рятувати життя дітлахам допомагає сучасне обладнання та нові методики.

- Наше відділення недоношених діток працює третій рік.  Завдяки праці та натхненню лікарів, смертність недоношених дітей зменшилась в рази, та значно покращилась якість життя недоношених дітей з масою тіла до 1000 гр.- розповідає завідувач відділення недоношених У КЗ "Рівненська обласна дитяча лікарня" Катерина Макарчук.

Привітати медиків та маленьких пацієнтів з значними досягненнями прийшли лікарі, волонтери та інші батьки. Сюди завітали й столичні гості - президент «Асоціації неонатологів України» - проф. Т.К.Знаменська та президент Фонду волонтерів України Тимофій Нагорний.

Джерело: charivne.info